Перейменування вулиць

27.12.2023

«Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Порядку найменування або перейменування вулиць, провулків, присвоєння, зміни та анулювання поштових адрес об’єктам нерухомого майна на території Софіївської селищної ради, затвердженого рішенням Софіївської селищної ради від 27.02.2019 № 2316-43/VII, враховуючи рекомендації від Уповноваженого із захисту державної мови від навмисного застосування її з порушенням стандартів, а також необхідності перейменування вулиць пов’язаних з радянщиною і росією необхідно до 27.04.2024 провести перейменування вулиць, згідно додатку.

Перелік сформовано у вигляді таблиці по кожному населеному пункту в якому вказано існуючу назву об’єкту топоніміки та назву що пропонується.

Пропозиції (зауваження) подаються у електронному вигляді на електронну пошту організатора громадських обговорень sofselrad@ukr.net. За цією ж електронною адресою можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) звіт про  проведене громадське обговорення та пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, на офіційному сайті Софіївської селищної територіальної громади за посиланням: https://sofotg.gov.ua/

Вимоги до подання пропозицій:

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові, контактного телефону та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення, але не менш як протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

Пропозиції (зауваження) реєструються організатором громадського обговорення.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Увага!

При поданні пропозиції про присвоєння об’єкту топоніміки імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події, відповідно до Закону України від 24.05.2012 № 4865-VI «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» у зверненні треба обґрунтувати необхідність присвоєння об’єкту топоніміки імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події із зазначенням підстав та умов присвоєння відповідно імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події згідно з підставами та умовами, визначеними у статті 3 Закону.

До пропозиції про присвоєння також додаються:

1) інформаційна довідка про фізичну особу, ім’я якої пропонується присвоїти, ювілейну, святкову чи історичну дату або назву історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі або об’єкту права власності;

2) У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти юридичній особі або об’єкту права власності, є родичі (діти, вдова, вдівець, а якщо їх немає - батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

У разі до 27.04.2024 не прийняття рішень Софіївською селищною радою з перейменування назв вулиць та провулків Дніпропетровською ОДА самостійно буде проведено перейменування без додаткового погодження громади.

Назва населеного пункту Тип Назва об’єкта топоніміки Дія Пропозиції/Рекомендаціїщодо приведення до мовних стандартів

село Авдотівка вулиця Б.Хмельницького приводимо до мовних стандартів Богдана Хмельницького
село Братське вулиця Перемоги чекаємо на позицію УІНП
село Вишневе вулиця Татарця перейменовуємо